TTNet ADSL şifre değiştirme nasıl yapılır

By
Updated: Ağustos 26, 2013
ttnet-adsl-sifre-degistirme-nasil-yapilir

Bildiğiniz gibi TTNet ADSL üzerinden ya da başka biçimlerde internet bağlantısı sunan bir kurum. TTNet ADSL şifresi ise bu hizmet sağlayıcı protokollerine kayıt olurken edindiğimiz hesaba erişmemizi sağlar. Öncelikle şunu belirtelim ki TTNet ADSL şifreniz her ne kadar modeminiz ile bağlantınızı kurmanıza yarasa da başkaları tarafından bilinmesi hesabınızdan internete girileceği anlamına gelmez. Yani parolanızı bilen biri başka bir telefon üzerinden sizin bilgilerinizle internet erişimi kuramaz. O halde neden ADSL şifre diye bir olay var? ADSL şifre değiştirme işlemine neden gerek duyuyoruz. TTNet parola değiştirme işlemi yapmamızı gerektiren nedenler bağlantı ile ilgili değildir. TTNet şifre değiştirme kişisel bilgilerinizin güvenliği açısından önemlidir.

TTNet ADSL parolanızı bilen biri hattın kime ait olduğunu öğrenebilir. Bu sayede kişisel bilgilerinizi adresinizi öğrenebiliriz. Bu kullanıcı adı ve hesapla internette yapılabilecek sizin adınıza TTMail e-posta hesabı açmak, TTNet Wi-Fi hakkınızdan yararlanmak, TTNetin diğer hizmetlerini sizin izniniz olmadan değerlendirebilir. Bu şekilde size zarar verebilir. Bu nedenle TTNet ADSL kullanıcı adı ve şifrenizi değiştirmek ve güvenliğini sağlamak önemlidir.
TTNet ADSL Parolası Nasıl Değiştirilir

Bu işlemi yani ADSL kullanıcı adını internet üzerinden yapmak mümkün değildir. Bunun için hizmeti aldığınız Telekom Müdürlüğüne hat sahibi olan kişi olarak kendiniz ya da vekalet verdiğiniz birinin işlemi yapması gerekmektedir. TTNet ADSL şifrenizi parolanızı ise internet üzerinden değiştirebilirsiniz.

ADSL şifresini değiştirmek resimli anlatım ile açıklayalım. ADSL parolasını değiştirmek için http://www.ttnet.com.tr/adslkotasorgulama/Sayfalar/login.aspx adresine gidiyoruz.

Bu sayfada ADSL kullanıcı adınızı ve şifrenizi girip aşağıda beliren güvenlik kodunu da doğru biçimde girdikten sonra giriş işleminiz tamamlanır.

Giriş işleminin sonrasında bir uyarı sözleşme sayfasına girersiniz. Devam butonuna tıkladıktan sonra bu sözleşmeyi kabul etmiş olursunuz. Bu sayfadan sonra karşımızda “Menüden istediğiniz işleme ulaşabilirsiniz” şeklinde bir sayfa gelmelidir. Sayfanın üst kısmında “Şifre İşlemleri” bölümünden “Şifre Değiştirme” seçeneğini tıklayarak gerekli sayfaya ulaşırsınız. Yeni açılan sayfada ilgili alanları doldurup, eski şifre kısmına mevcut şifrenizi ve alttaki diğer 2 kutucuğa yeni şifrenizi yazarak “Kaydet” butonuna basarak ADSL şifrenizi değiştirmiş olursunuz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir